Selülitin Tedavi Edilmesi

Selülitin Tedavi Edilmesi

Selülitten - veya en azından azalmadan - kurtulma arzumuz birçok tedavi seçeneğine yol açmıştır....

Dışarıdaki birçok tedaviyle, eğer bir şeyin işe yarayıp yaramadığını bilmek zor olabilir.

Bunu bulmak için dermatologlar araştırma çalışmaları yürütüyorlar. Araştırmanın bazı tedavilerin selülitin daha az farkedilebileceğini - en azından bir süre için gösterebileceğini bilmek sizi mutlu edecektir. Çalışmalar bunun selülit görünümünü azaltabileceğini gösteriyor. Bir azalma görmek için birkaç tedavi seansı gereklidir.

Lazer tedavisi

Selülit tedavisinde farklı tiplerde lazer tedavisi kullanılmaktadır.

Cellulaze ™ adı verilen minimal invaziv bir lazer tedavisi sırasında cildinizin altına küçük bir lazer lifi yerleştirilir. Lazer ateşlendiğinde, lazer enerjisi, selülit görmemize neden olan derinin altındaki sert bantları parçalar. Bu tedavi aynı zamanda önemli olan cildinizi kalınlaştırabilir. Deri genellikle selülitin oluştuğu yerde incelir. Cildin kalınlaştırılması, selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir....

"Hastalar bir yıl veya daha uzun süren sonuçlar görüyorlar."

Diğer lazer tedavileri ile bazı hastalar daha az selülit görmüştür. Sonuçlar 6 ay veya daha uzun sürebilir; ancak, bir miktar çukurlaşma genellikle geri döner.

Vakum destekli hassas doku salımı

Bu aynı zamanda selülit görmemize neden olan sert bantları parçalar. Bu işlem sırasında, dermatologunuz sert bantları kesmek için küçük bıçaklar içeren bir cihaz kullanacaktır. Bantlar kesildikten sonra, çukurlu cildi doldurmak ve elimine etmek için doku yukarı doğru hareket eder.

Bu selülit azaltmak için etkili bir tedavi olabilir. Küçük bir çalışma, bu tedaviyi alan birçok hastanın 3 yıla kadar daha az selülit olduğunu göstermektedir. Söylemek için çok erken, ancak sonuçlar daha da uzun sürebilir.