Diş Sağlığı

Diş Sağlığı

Bu yüzden, en önemlisi, kötü nefes ağız hijyeni eksikliğinden kaynaklanır. Geceleri açık ağzı ile uyumayı içerir. Bu ağzı kuru tutar ve bakteriler orada gelişmeye başlar ve bu kokuya neden olur ...

Ağız kokusu tıbbi bir "ağız kokusu" ismine sahiptir. Bu tür bir durum ağız hijyeni alışkanlıklarından kaynaklanabilir. Aynı zamanda diğer sağlık problemlerinin de bir işareti olabilir. Ne yediğiniz bu hastalığın çok daha hızlı ilerlemesine neden olabilir. Peki menünüzün ne kadar sağlıklı olduğu, oral hijyen problemleriyle doğrudan ilişkilidir.

Öyleyse, diyet ve yemek seçiminiz nefes kokunuzu nasıl etkiler?

Temel olarak, tükettiğiniz her şey ağzınızdaki parçalara bölünmeye başlar. Yemekler sindirilir ve kan sistemine alınırsa, yiyecekler sonunda ciğerlerinize taşınır. O zaman nefesinde ortaya çıkar. Bu, kötü kokulu (sarımsak veya soğan gibi) yiyecekleri sevmeniz durumunda daha da geçerlidir. Daha sonra diş fırçalama ve diş ipi kullanımı, hatta gargara, hatta başka herhangi bir nefes alma sıvısı bile gereksizdir. Sadece bu tür bir kokuyu geçici olarak gizlerler. Yiyecekler vücudunuzdan tamamen geçinceye kadar koku tamamen kaybolmaz ...

"Diş sağlığınız için ne kadar zararlı miktarda şeker gerekir?"

Hangi zayıf ağız hijyeni alışkanlıkları kötü nefes almanıza neden olur?

Öncelikle, kendinize sorun, düzenli olarak temel oral hijyen rutinlerini takip ediyor musunuz? Bu, elbette, günde iki kez dişlerinizi fırçalamak gibi sabah direklerini de içerir. Her fırçalamanın en az 5 dakika sürmesi gerektiğini unutmayın. Bununla sınırlı değil. Her yemekten sonra diş ipi kullanımı da şiddetle tavsiye edilir. Çünkü yemek yediğinizde ve bu metotlara uymadığınızda, yiyecek parçacıkları ağzınızda kalır. Dişlerin arasında, diş etlerinde ve dilde sıkışmışlar. Daha sonra orada çürür ve onu emerek çeşitli oral bakterilerin gelişmesine neden olur. Bütün bunlar kötü bir nefesle sonuçlanır. Antibakteriyel ağız çalkalayıcıları, basit nefes tazeleme yerine, bu konuda çok yardımcı olabilir.

Daha güzel bir aroma ile değiştirerek kokuyu kolayca gizlemeyecektir. Bu antibakteriyel ağız durulayıcıları sonunda savaşacak ve bakterileri ağzınızdan çıkaracaktır. Dişlerin yanı sıra diş etleri ve dil.

Buna ek olarak, varsa, takma dişlerinizde özellikle dikkatli bir göz tutmalısınız. Kritik olarak kokuya neden olan bakterilere karşı hassastırlar. Protezler düzgün bir şekilde temizlenmezse ve daha da önemlisi düzenli olarak görünmez bakteri ile kaplanacaktır. Bu kötü kokulara neden olacak, bu kesinlikle etrafta olan herkes için belli olacak. Ayrıca ağız hijyeni ve sağlığını tehlikeye atmak için sigara içmekten veya tütün çiğnemekten daha iyi bir yol yoktur. Hassas diş etlerini tahriş etmenin ve dişleri sarı yapmanın yanı sıra, bu bakterilerin gelişmesini sağlar. O da bir koku ekler ...

Ağız kokusu ile bağlantılı belirli bir sağlık sorunu var mı?

Periodontal hastalık gibi bir şey kötü nefesin önemli bir nedeni olabilir. Ağzınızdaki koku ve hoş olmayan tat kalıcı bir sorunsa, diş hekiminize danışmanız daha iyi olur. Özellikle periodontal hastalığınızın olup olmadığı konusunda. Diş eti hastalığına dişlerde plak görünümü neden olur. Bakteriler, diş etlerini ve emayeyi tahriş eden toksin oluşumuna neden olurlar. Eğer böyle bir diş eti hastalığı, tedavi edilmeden devam ederse, diş etlerine ve çene kemiğine zarar verebilir. Ağız kokusunun diğer diş nedenleri arasında zayıf oturan diş aletleri, ağız maya enfeksiyonları ve denta bulunur.

Ağız kuruluğunun tıbbi durumu (ayrıca xerostomia olarak da bilinir) ayrıca kötü kokuya neden olabilir. Ağzı nemlendirmek için tükürük gereklidir. Plak tarafından üretilen asitleri nötralize eder ve ölü hücreleri dil, diş etleri ve yanakların içlerinden uzaklaştırır. Alınmazsa, bu hücreler çürümeye başlar ve nefes almasına neden olabilir. Ağız kuruluğu, çeşitli ilaçların bir yan etkisi olabilir. Ayrıca tükürük bezi problemleri veya ağzınız açıkken nefes almak ek bir neden olabilir. Diğer birçok genel hastalık ve hastalıklar nefes darlığına neden olabilir. İşte dikkat edilmesi gerekenler: zatürree veya bronşit gibi solunum yolu enfeksiyonları, kronik sinüs enfeksiyonları, doğum sonrası damla, diyabet, kronik asit reflü ve karaciğer veya böbrek sorunları.